Współpraca z SEO copywriterem

Jak wygląda współpraca z copywriterem?

W ostatnim roku bazowałam głównie na zaufaniu do klienta, a zasady współpracy przekazywałam zawsze drogą elektroniczną.
Jednak ze względu na wiele przykrych doświadczeń i nadszarpnięciu mojego zaufania, postanowiłam, że zakładka współpraca z copywriterem powinna już dawno znaleźć się na mojej stronie. Zaoszczędziłoby to wielu nerwów i mojego straconego czasu.
Takie pisane zasady pomogą Ci zrozumieć system mojej pracy, warunki i standardy jakimi się kieruję. Pomogą również w podjęciu decyzji o nawiązaniu potencjalnej współpracy. Sam zdecydujesz, czy takie zasady Ci odpowiadają i czy zechcesz ze mną współpracować.

OGÓLNE ZASADY WSPÓŁPRACY

 1. Jestem Freelancerem i nie prowadzę działalności gospodarczej.
 2. Podstawą naszej współpracy jest umowa o dzieło bądź zlecenie.
 3. Pilne zlecenie bez umowy, wymagana jest wpłata zaliczki 50% wartości całego zlecenia, przed rozpoczęciem pracy nad tekstem.
  *Szczegóły – patrz w dziale płatności.
 4. W weekendy nie pracuję, jeśli jednak to pilne zlecenie na ASAP,  należy doliczyć 20% do ceny całego zlecenia.
 5. Wycena zlecenia jest darmowa. Po wysłaniu oferty i wyceny, na odpowiedź czekam maksymalnie do 5 dni roboczych. Szanujmy swój czas.
 6. Na potrzeby optymalizacji czasu realizacji zleceń, przygotowałam dla Ciebie brief (pobierz), który po wypełnieniu możesz przesłać wraz z zapytaniem. Znajdziesz w nim między innymi pytania odnośnie tekstów, ich jakości, długości, grupy docelowej, formy. Czyli wszystkie potrzebne dla mnie informacje, aby móc przystąpić do zlecenia.

TERMINY REALIZACJI ZLECEŃ

 1. Standardowy termin realizacji zlecenia wynosi od 3 do 5 dni roboczych.
 2. Przy większych projektach, terminy ustalam indywidualnie.

PŁATNOŚCI

 1. Przy zleceniach jednorazowych wymagam przedpłaty zaliczki w wysokości 50% wartości całego zlecenia, na wskazany numer konta bankowego – pracę nad tekstem rozpoczynam niezwłocznie po zaksięgowaniu zaliczki na koncie.
  a) zlecenie jednorazowe to określona ilość tekstów np. 10, 50 itd.
  b) przy zleceniach jednorazowych do 5 tekstów obowiązuje płatność 100% wartości zlecenia, przed rozpoczęciem prac nad zleceniem.
 2. Zlecenia stałe i współpraca długofalowa możliwość rozliczenia jak w pkt. 1 bądź płatności raz w miesiącu.
 3. Faktura Vat za pośrednictwem useme.eu. Nie prowadzę działalności gospodarczej, jednak mogę wystawić fv za pośrednictwem serwisu useme.eu, dotyczy zleceń powyżej kwoty 1000 zł netto.

DARMOWE PRÓBKI TEKSTÓW

 1. Nie piszę darmowych próbek tekstu, aby sprawdzić mój warsztat możesz odwiedzić portfolio bądź bloga.
 2. Wyjątek od reguły stanowi sytuacja, jeśli  zlecenie jest na tyle specyficzne, że nie ma podobnego w portfolio ani na blogu. Wtedy mogę napisać dla Ciebie tekst próbny na określonych niżej warunkach:
 • możesz zapłacić 50% ceny od standardowej ceny tekstu
 • możesz podpisać oświadczenie, że:
  Jeśli nasza współpraca nie dojdzie do skutku, tekst nie zostanie wykorzystany przez Ciebie na żadnych płaszczyznach, oraz oświadczasz, iż nie sporządziłeś kopii  tekstu na własny użytek.

UWAGA!

 1. Jeżeli zlecenie nie zostanie opłacone w terminie, a zleceniodawca będzie unikał kontaktu oraz zapłaty za zlecenie, może zostać nałożona dodatkowa kara finansowa w wysokości 100% wartości zlecenia.
 2. Kara zostanie naliczona po upływie miesiąca opieszałości, bez podania przyczyny i kontaktu ze strony zlecającego w sprawie wyjaśnienia sytuacji.

Klient podejmując współpracę, oświadcza, iż zapoznał się z powyższym regulaminem „współpraca z copywriterem” i akceptuje w pełni jego treść.

Jeśli zakładka współpraca z copywriterem, nie rozwiała jeszcze Twoich wątpliwości, zapraszam do zapoznania się z zakładką FAQ. Najczęściej zadawane pytania przez klientów bądź do bezpośredniego kontaktu na maila.