Jaka jest według Was, definicja prawdziwych mężczyzn? Czy ona w ogóle istnieje? Na te pytania odpowiecie sobie sami. Nie dlatego, że nie chce mi się rozwijać myśli i opisywać z osobna każdego „idealnego” mężczyznę. Odpowiecie sobie sami, dlatego że każdy z nas kieruje się w życiu innymi wartościami.

Jaka jest definicja idealnego faceta?

Prawdziwi mężczyźni, idealni to pojęcia względne. Każdy z nas jest inny i kieruje się różnymi kategoriami w życiu. Jednak ostatnie przemyślenia nie dają mi spokoju i pragnę dzisiaj z Wami podzielić się moim punktem widzenia o tym, że prawdziwi mężczyźni (NIE) wyginęli. Piszę bardzo ogólnikowo, pomijam tutaj we wpisie wszelkiego rodzaju dewiacje, uchybienia i patologie.
Jeśli jesteś rozkapryszoną księżniczką i materialistką, której facet ma usługiwać, to już teraz odpuść sobie dalsze czytanie wpisu.

Czy prawdziwi mężczyźni wyginęli ?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Co mnie skłoniło do podjęcia tego tematu? Ano to, że już bokiem wychodzą mi internetowe mądrości i obrazki w stylu „prawdziwych mężczyzn już nie ma”, „gentlemanów to ze świecą szukać” etc. Co się z Wami baby dzieje, że tak narzekacie? Czego się dziwicie postawie mężczyzn? Czego oczekujecie i czego się spodziewacie? Skoro w dzisiejszych czasach, większość kobiet traktuje faceta jak bankomat i sługę.

A wiecie, że era księżniczek już przeminęła i nie ma co wyczekiwać księcia na białym koniu? Mamy równouprawnienie. 

Nie pojmuję tego ciągłego narzekania i nacisku na to, że to mężczyzna zawsze musi grać pierwsze skrzypce. Oczywiście zabieganie o kobietę to bardzo ważny aspekt w relacjach i jak najbardziej wskazany, ale nie dajmy się zwariować. Mężczyźni też mają uczucia. Lubią być doceniani i również tak jak i my kobiety, lubią otrzymywać komplementy. W związku to obie strony mają się starać. Dlaczego niby facet ma stanąć na głowie, a kobieta ma się przypatrywać i tylko rozkazywać palcem ?

Ona czuje we mnie piniądz

Pokaż mi swój portfel, a powiem Ci jak bardzo Cię kocham.

Właśnie ot co. Świat przepełniony jest materialistycznymi egoistkami, dla których liczy się grubość portfela faceta, a nie wielkość jego serca. Mnóstwo można by wymieniać przykładów takich materialnych związków.
Jednak jedna z historii mojego znajomego, zapadła mi w pamięć.

Oboje przed trzydziestką. Wspólne mieszkanie i jego plany na przyszłość (dom, dziecko, prawdziwa rodzina).
Ona — ma wszystko, co chce. Kolczyki z najwyższej półki, spa, samochód, markowe ubrania, zagraniczne wycieczki. Fryzjera, basen etc.
On — oddaje jej całe swoje serce, miłość, zaufanie, a co ma w zamian?
Pusty portfel może ciepły obiad i jakiś tam sex też jest. No przecież jakoś trzeba udawać miłość. Nie ma wsparcia, rozmowy, czułości. Kiedy zaczynają się problemy finansowe, to Ona pakuje się i wraca do matki. Zostawia go.
On popada w depresję, z której pomaga wyjść mu kumpel. Przestaje wierzyć w miłość, przestaje kochać. Przestaje ufać. To tak w skrócie, ale jakże realne i prawdziwe.

To tak jak z żelazkiem, uparcie chcesz sprawdzić, czy daje ciepło i przytykasz palec. Sparzysz się, na palcu zostanie Ci ślad. Nie tkniesz już nigdy więcej gorącego żelazka.

A co z tymi „damami” co w klubie za drinka zaciągną faceta do kibla? Zrobią swoje, obetrą usta i wyjdą zadowolone z siebie ? No nic to nie moje sumienie ani nie moja sprawa. Jednak nic dziwnego, że faceci chowają się z dobrymi manierami i stają się chamscy. Tracą szacunek do kobiet. Oczywiście nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Dlatego tak jak wspominałam na wstępie, napisane jest to bardzo ogólnikowo.


 Podpisano : Ja Paulina, kobieta niezależna.

Zapraszam do dyskusji. Chętnie poznam Wasze stanowisko w tej sprawie, jak i doświadczenia.