Wszystko zaczyna się w Twojej głowie

Motywacja to czynnik, bądź zespół czynników wpływający na naszą psychikę. Swego rodzaju impuls pchający nas do działania. Motywacją może być wszystko – to akurat indywidualna sprawa. Jednak oprócz ogółu czynników motywujących, ten jeden z najważniejszych masz zawsze na wyciągnięcie ręki.

Tym najważniejszym czynnikiem jesteś Ty.

Życie bez życia

Znasz to uczucie? Niby żyjesz, a tak naprawdę wegetujesz. Gdzieś w głębi coś być zrobił, zmienił w swoim życiu. Jednak po chwili siadasz i stwierdzasz, że Ci się nie chce. Brzmi znajomo prawda? Też tak mam, o ile nie jest to wynikiem depresji, a po prostu zwykłym brakiem motywacji do działania to nie masz się czym martwić. Jedyne co musisz zrobić to zmienić sposób myślenia i podnieść swoje rozleniwione cztery litery z kanapy.

Motywacja jak ją znaleźć?

Myślisz pewnie, że trudno znaleźć motywację? Tak jak pisałam o Motywacji do treningu, tak i w życiu codziennym warto rozejrzeć się za motywatorami. Zdjęcia, filmy, książki, inni ludzie — wszystko to, co lubisz i sprawia Ci przyjemność. Jednak jak wspominałam na wstępie, najważniejszą motywacją jesteś sam dla siebie.
Wystarczy, że powalczysz trochę z leniwcem, który się w Tobie obudził. Zajrzyj w głąb siebie. Wiesz co, Cię demotywuje? Myśl, że musisz coś zrobić.

Zmień to! Ty nic nie musisz, za to bardzo dużo możesz

  • Zamień Muszę na Mogę

Zacznij od rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. W ten sposób będziesz pozytywnie nastawiony i łatwiej będzie Ci zabrać się za to, co nie koniecznie lubisz robić.

  • Wyeliminuj negatywne myśli
  • Uwierz w siebie
  • Działaj

Nigdy nie będę taki jak..

Masz całkowitą rację, nigdy nie będziesz taki jak Twój znajomy czy sławna persona. Przecież masz być sobą, właśnie o to tu chodzi. Bądź lepszą wersją siebie, a nie kopią kogoś, kim nie jesteś. Nie daj sobą manipulować i przede wszystkim nie zmieniaj się tylko dlatego, że ludzie od Ciebie tego oczekują. Pamiętaj też, że ludzie będą chcieli podcinać Ci skrzydła. Nie daj się, niech to będzie jeszcze większym impulsem do działania.

  • Spełniaj marzenia
  • Ciesz się każdym drobnym sukcesem
  • Inwestuj w siebie
  • Nie patrz na innych

Zadanie domowe dla Ciebie

Stań przed lustrem i poćwicz mówienie do siebie. „Jestem wartościowym człowiekiem” „Wierzę w siebie i uda mi się [coś wykonać, spełnić marzenie itp.]” Każdego dnia po przebudzeniu powiedz „Dzisiaj będzie dobry dzień, wierzę w to”


Wróć do tego wpisu za każdym razem, kiedy dopadnie Cię cień wątpliwości.