Każdy z nas ma lepsze bądź gorsze doświadczenia w związkach. Jest bardziej bądź mniej doświadczony i zapewne nie raz został zraniony. Nie ma złotego środka na przetrwanie miłości, bo jest to zależne od zbyt wielu czynników. Głównym czynnikiem jesteśmy my sami i nie zawsze to, co sprawdzi się u jednego, pomoże drugiemu. Zajrzyjmy najpierw do tego, co jest ważne w związku dla mnie i dla wielu z Was zapewne także.

Szczerość buduje Zaufanie

 

Fundamenty miłości

Szczerość

„Im mniej wiesz tym lepiej śpisz”
„Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”

Znane powiedzenia, jednak jak one mają się do szczerości w związku? Bardzo dobrze, przecież szczerość to nie spowiedź a nasz parter nie musi zdawać nam relacji z każdego punktu dnia. Z dokładnością co do sekundy i informować nas o miejscach lepiej niż GPS.
O tyle ile szczerość w związku jest bardzo ważna, spowiedź zostawmy dla księdza. Bądźmy prawdomówni
i rozmawiajmy o uczuciach, problemach i tym, co nas gnębi. Bo pamiętajcie „kłamstwo ma zawsze krótkie nogi” a poza tym:

„Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać „
– Mark Twain

Dążę do tego, że Szczerość buduje Zaufanie, kolejny fundament naszego związku. To niezwykle ważny
i szczególny punkt, biorąc pod uwagę, jak wiele z nas zawiodło się na innych i przestało ufać ludziom.

„Zaufanie raz stracone, to rzecz trudna do odbudowania”

Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możemy uczynić dla naszego partnera, jest danie poczucia zaufania.
Jednak nie słowem, bo samo słowo nie wystarczy. Okażmy to gestem, zachowaniem, naszą całą osobą.
Oczywiście to działa w dwie strony, bo w związku chodzi o to, żeby starać się i budować wspólnie.

Rozmowa

” Czymże byłby związek bez rozmowy?- smutną egzystencją dwojga ludzi”

Zrozumienie

Buduje w nas świadomość, że nikt nie jest idealny. Akceptujemy zarówno wady, jak i zalety partnera. Gdybyśmy wszyscy byli tacy sami i idealni, życie byłoby nudne. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu mamy poczucie wewnętrznego spokoju, nie musimy się wstydzić siebie nawzajem. Czujemy się zrozumiani i akceptowani takimi, jakimi jesteśmy.

Nie wspominam już o takich oczywistościach jak przytulanie, czułość i poczucie bliskości, które są niczym spoiwo łączące fundamenty miłości. To wszystko składa się na głębsze, pełniejsze i prawdziwe relacje z partnerem. Teraz kiedy już poznaliśmy to, co najważniejsze dla związku, zapewne nasuwa się Wam pytanie: Jak dokonać tego wszystkiego w związku na odległość? Nie dam Wam na to jednoznacznej odpowiedzi, mogę tylko opisać swoje doświadczenie.

A jeśli fundamenty miłości pozwoliły Wam zbudować szczęśliwy związek, który chcecie sformalizować i pragniecie bajkowego ślubu, to nie zapomnijcie o tym, co najważniejsze – to ma być Wasz dzień, który będzie tylko piękną celebracją waszej miłości i wspólnej drogi przez życie. Reszta to tylko dodatkowe atrakcje takie jak zespół na wesele, wodzirej, czy inne ślubne atrakcje.