„W każdej dziedzinie życia warto poszerzać swoje horyzonty, w blogosferze również”

Październik minął tak szybko, że nie wiem, gdzie zgubiłam dni i noce. Chyba że jestem pracoholikiem? Może jestem, bardziej z musu niż z potrzeby. Lenistwa też się trochę wkradło, bo i jesień nadeszła i pogoda brzydka. O widzicie! Znacie leniwca-pracoholika? Przecież, jedno wyklucza drugie. Jakiś wstęp do podsumowania moich odkryć w blogosferze musiał być, więc jest krótki i zwięzły.  Bo jak wspomniałam, leniwcem jestem, a do tego pracoholikiem. Więc, żeby Wam cennego czasu nadto nie zabierać, przejdźmy do meritum sprawy. (ale poważnie zabrzmiało).

8 blogów, które powinieneś poznać

 

Dziewczyna od pisania czyli typewriterka Paula. Lubię czytać, każdą jej dziedzinę bloga. Czerpię tam garść ciekawostek, inspiracji i dobrych rad. Może, polubiłam ją tak bardzo, bo tak, jak ja uwielbia kawę i związana jest z psychologią, a imię Paula od Pauliny różni się tylko trzema literami? Być może tak działa podświadomość, nie mniej jednak ja po prostu uwielbiam ją czytać. Dzięki Pauli zmotywowałam się, by ruszyć leniwe cztery litery i popracować nad zakładką „O mnie”. Przyznajcie, że poprzednia była do kitu?

Agnieszka Skupieńska tę postać zapewne znacie. Dla mnie jest odkryciem w październiku. Niesamowite wskazówki, porady i garść informacji bez owijania w bawełnę. A jej książka „Jak zostać Freelancerem od A do Z” to niesamowite kompendium wiedzy, w które powinien zaopatrzyć się każdy początkujący freelancer. Kupiłam e-booka, bo na dostawę czekać mi się nie chciało i wiecie co? To było najlepiej zainwestowane 24,90 w moim życiu.

Milena i cytryniaki Cytryniaki to taki fajny, ciekawy blog matki i żony, gdzie Milena dzieli się częścią swojego życia.  Czujesz się jakbyś rozmawiał(mimo, że czytasz) z kimś kogo znasz od lat. Milena cytrynianka to przemiła osóbka, która przyjmie Cię z otwartymi ramionami w progi swojego blogowego domu.

Grzegorz Deuter Jak sam pisze, postanowił założyć bloga dla mężczyzn, pokazuje świat męskim okiem: lifestyle, finanse, sukces, kobiety. To i jeszcze wiele innych ciekawych tematów znajdziecie u Grzegorza. Deuter (taką medialną ksywkę ma) we wpisach stawia na wiedzę, co sprawia, że są i ciekawe i merytoryczne. Kobietki nie bójcie się odwiedzić Grzegorza, znajdą się u niego tematy również ciekawe dla damskiego grona. Zakazu wstępu dla bab nie ma.

Dziki Kucyk Tu spotykamy między innymi wpisy z zakresu kultury, podróży czy szeroko pojętego społeczeństwa. Jednak to nie wszystko, moje oko cieszą zawsze grafiki komiksowe, które tworzy autorka bloga do każdego wpisu.
Do dzikiego kucyka przyciągnął mnie wpis o eksperymencie z tinderem . I tak już zostało, że co jakiś czas galopuję poczytać ciekawe treści i nacieszyć oko świetnymi grafikami.

Celina na celowniku Lifestylowy, marketingowy blog Celiny, która wręcz kocha pisać i komentować. Miejsce gdzie możemy poczytać ciekawe treści, zdobyć trochę wiedzy i nowinek z marketingu. Ja od siebie polecam zakładkę „paskudy”, gdzie znajdziecie życiowe sytuacje, anegdotki i dialogi z życia wzięte.

KOBUS Drugi męski blog w moim październikowym podsumowaniu. Kobus to 100% facet, mający swoje zdanie i niebojący się mówić tego głośno. Człowiek niepoddający się żadnej idei, religii czy polityce. Niektórzy mogą zarzucić mu szowinistyczne teksty i podejście do relacji damsko-męskich. Ja jednak osobiście tego nie odczuwam, może dlatego, że tak jak on jestem uczulona na tępe dzidy traktujące faceta, jak bankomat? Czy na sylikonowe barbie, które są dobre na raz, może na dwa”. Kobus pisze ciekawie i intrygująco w taki sposób, że nie sposób mi to opisać, to musicie (w sumie możecie) sprawdzić sami.

Maciej Wojtas no proszę, trzeci męski blog. Blog inspirujący dla ludzi kreatywnychMaciej Wojtas to copywriter, który prezentuje świetne blogowe treści. Znajdziecie u niego mnóstwo inspiracji, motywacji, kreatywności i przepisów na kreatywność. Oprócz tego dzieli się z wami prywatą z życia wziętą.


A jakie są Wasze blogowe odkrycia? Podzielcie się w komentarzu i koniecznie dajcie znać innym. Dzielmy się wartościową treścią. Kolejne podsumowanie już na koniec listopada. Kto wie, może to właśnie Ty znajdziesz się w moich odkryciach blogosfery?