Człowiek jest tak skonstruowany, aby każdego dnia zdobywał wiedzę, nowe umiejętności i doświadczenia. Lubimy dążyć do perfekcji. Każdy z nas, ale dajmy sobie spokój z odwieczną gonitwą za byciem idealnym. Przede wszystkim nie gońmy za perfekcją, tylko dlatego, że społeczeństwo od nas tego oczekuje. Nie ma ludzi idealnych i nie będzie. Jedyne, za czym powinieneś gonić to być lepszym od siebie samego.

Najlepsze co możesz zrobić, to po prostu być lepszą wersją siebie

Przed Tobą 6 kroków, które pomogą Ci w byciu lepszym człowiekiem, W byciu lepszym od samego siebie.

 1. Poznawaj
 • Poznawaj siebie, odkrywaj swoje wady i zalety. Sprawdź, jak wpływają na Twoje życie. Jeśli negatywnie, to zrób wszystko, aby przeobrazić je w pozytywny aspekt Twojej osoby.
 • Poznawaj świat- wkraczaj na nieznane lądy i poszerzaj swoje horyzonty. Nie chcesz przecież tkwić w martwym punkcie z poczuciem niespełnionych ambicji.

2. Pozbądź się strachu

 • Często tym, co nas blokuje wewnętrznie jest strach przed porażką, czy opinią innych. Pozbądź się go.
  Nie patrz na to, co powiedzą ludzie. Życie jest zbyt krótkie, żeby marnować je na przejmowanie się mało konstruktywną krytyką innych.
 • Porażka? To właśnie ona buduje sukces i daje nam kopa do działania. Napędza nas wewnętrznie. Pamiętaj jednak o tym, aby pozbyć się tendencji do skazywania się na niepowodzenia już na starcie.
 • Jak pokonać strach? – to proste, metodą prób i błędów. Wyciągaj wnioski z każdej danej Ci życiowej lekcji.

„Lepiej jest spróbować i żałować,
niż później żałować, że się nie spróbowało”

3. Kształtuj się i rozwijaj pasje

 • Pogłębiaj swoją wiedzę i umiejętności. Nieważne czy będą to małe rzeczy, czy ogromne przedsięwzięcia. Nie potrafisz tańczyć? ale coś wewnętrznie Cię blokuje — patrz podpunkt wyżej. Idź na lekcję tańca i wyzwól się z negatywnych emocji.
 • Wolisz coś bardziej treściwego? Kursy i szkolenia? Większość kursów ma swoją, często dość wysoką cenę i kłócimy się z naszym portfelem. Przecież jeśli nam się nie spodoba, to pozostanie dziura w budżecie. To nie jest wymówka, bo w Internecie jest bardzo sporo różnego rodzaju platform e-learningowych, które oferują darmowe kursy. To idealne rozwiązanie, jeśli dopiero chcesz czegoś spróbować, ale nie jesteś do końca pewny wyboru. Sama skorzystałam z takiego rozwiązania. Zapisałam się na kurs SEO/SEM i teraz wiem, że warto będzie zainwestować w pogłębianie wiedzy na tym kierunku.
 • Rozwijaj swoje pasje! Jeśli robisz coś, co daje Ci szczęście – rób to dalej.
 • Jeśli jeszcze tego nie znalazłeś, to jesteś w dobrym miejscu i czasie, aby zacząć coś zmieniać! Tak, właśnie teraz!

4. Celebruj

 • Ciesz się z każdego, małego osobistego sukcesu. Nie ważne czy będzie to pierwszy ukończony projekt, dobry wpis na blogu czy np. awans z pomocy kuchennej na kucharza. Ciesz się tym!

5. Bądź wdzięczny

 • Dziękuj za to, kim jesteś i co już osiągnąłeś.
 • Bądź wdzięczny za każdą nawet drobną rzecz, jaka Cię spotyka. Bądź wdzięczny za doświadczenia. Zarówno pozytywne, jak i negatywne. Każde z nich uczy nas czegoś innego.
 • Dziękuj sobie! Tak dokładnie Sobie za trud pracy, jaki włożyłeś, aby być lepszą wersją siebie.

6. NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ I NIE REZYGNUJ Z MARZEŃ!
Przecież nigdy nie wiesz, jak blisko celu już jesteś.